Vlastní vyhledávání


Články - Archiv

Den koní v Kladrubech nad Labem

Den koní se slaví v České republice vždy poslední květnovou neděli, letošní oslava připadla na 28. 5. Národní hřebčín připravil pro návštěvníky bohatý program, který začínal již v 10 hodin. Dopoledne patřilo soutěžím jednotlivců a dvojic v barokním ježdění, ale také předvedení plemeníků a chovných klisen s hříbaty a třeba také soutěži, tzv. židličkové učňů Středního odborného učiliště zemědělského v Kladrubech.

Od 12.30 následovala slavnostní mše v kostele sv. Václava a od 13.30 hlavní program na nádvoří hřebčína. Diváci mohli shlédnout mnoho zajímavých ukázek, z nichž některé můžete vidět i na následujících fotografiích:

Ještě více podobných ukázek budete moci shlédnout v rámci 2 významných akcí - Velkých jezdeckých dnů, které se budou v Národním hřebčíně v Kladrubech konat o sobotách 24. 6. a 1. 7. 2006. Od 9.30 proběhnou chovatelské ukázky na nádvoří hřebčína od 13 hodin bude hlavní program na závodišti. Jezdecká podívaná bude pastvou pro oči příznivců koní - v programu se představí nejrůznější typy zápřeží, ukázky drezúrního a skokového ježdění, čtverylky, uherské pošty, stáda ve volnosti s čikoši, barokní ježdění, akční výcvik jízdních policií a na závěr nevídané vícespřeží. Více informací získáte na tel. 466 933 832 či na www.nhkladruby.cz.

text: Lenka Gotthardová, foto: Petr Macák – 28. 05. 2006

   

reklama

TOPlist