Vlastní vyhledávání


Články - Archiv

Noční prohlídky hradu Rožmberk – „Nevšední noc Petra Voka“

    

V roce 2009 uplyne 470 let od narození  legendárního renesančního velmože, milovníka umění, literatury, dobrého jídla, pití a krásných žen – Petra Voka z Rožmberka. Netradiční formu připomenutí tohoto výročí  zvolila Agentura Kultur-Kontakt, která již s ročním předstihem připravila na  letní měsíce  pro noční návštěvníky hradu Rožmberk zajímavou podívanou. V hraných, scénických představeních v prostorách romantického hradu budou moci  společně s pány z Rožmberka prožívat jejich životní příběhy.

Po uvedení úspěšného představení, které bylo věnováno životu Bílé paní – Perchty z Rožmberka a dosáhlo na hradě Rožmberk úctyhodných 152 repríz přichází autoři s novým příběhem. Z období gotického se přeorientovali na období vrcholné renesance. Doby nevázané zábavy, ale také mnoha objevů a vynálezů.

Jaký vlastně byl milovník renesanční zábavy, lahodného moku a krásných žen  - Petr Vok z Rožmberka? Tušíte, že vlastnil největší sbírku knih jakou dokázal kdy kdo v jeho době  shromáždit. Víte, že byl udatným válečníkem i zkušeným politikem, který odvrátil vpád pasovského vojska od jižních Čech?

Pokud ne, pojďte společně s věrným kronikářem a zapisovatelem dějů rudé růže pětilisté, Václavem Březanem, zalistovat v kronice Petra Voka a nechte si  před svými zraky odehrávat příběhy tohoto velikána renesanční Evropy, které ani po 470 letech neztrácejí nic ze svého půvabu. Prožijte na romantickém  hradě Rožmberk  „Nevšední noc Petra Voka“.   

Na své si přijdou i milovníci krásných kostýmů. Pod rukama zkušené krejčové paní Zuzany Rubešové vznikly z dobových látek vyráběných chýnovskou společností Kolovrat dokonalé repliky historických kostýmů, inspirované skutečnými postavami ze starých obrazů. Diváci tak budou moci na vlastní oči porovnat dokonalost provedení např. v rožmberské komnatě, kde visí obrazy Petra Voka či Bílé paní, které byly předlohou pro výrobu kostýmů.   

Režie se ujala profesionální herečka činohry Jihočeského divadla, paní Věra Hlaváčková.

 

velká fotogalerie 200 fotogarfií (1024x673) naleznete zde

text: Agentura Kultur-Kontakt, foto: Petr Macák – 23. 03. 2009

   

reklama

TOPlist