Vlastní vyhledávání


Články - Archiv

Žirovnice - Vánoce na zámku

neděle 03.12.2006

Vždy na začátku adventního období probíhá v Žirovnici slavnostní zahájení vánočních svátků. Na samotném zrodu akce bylo pouze slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí. Posléze se přidaly další akce na zámku. Při první letošní adventní neděli byl od 14,00hodin následující kulturní program: Návštěvník přicházející směrem k budově zámku měl možnost navštívit nově zrekonstruovanou zámeckou sýpku, která v byla v rámci akce den otevřených dveří přístupná veřejnosti. Byla příležitost ji vůbec poprvé spatřit v novém kabátě. Po skončení akce se špýchar opět uzavřel veřejnosti. Úplné zpřístupnění je plánované až na duben roku 2007. Za první branou - na druhém nádvoří -  byl připraven malý zvěřinec, který obnášel jednoho oslíka a tři ovečky. Tato atrakce byla obzvláště oceněna dětmi, některé už ani nechtěli pokračovat v návštěvě dalších prostor. Ti z těch, kteří se od zvířátek odtrhli a dostali se na druhé nádvoří, absolvovali vánoční pěvecko-herecké betlémské vystoupení v podání dětí působících při Domu kultury v  Pelhřimově. Vystoupení trvalo asi 20 minut a bylo pro pozdější návštěvníky opakováno ještě jednou. Taktéž dvakrát proběhlo vystoupení šermířského spolku Jindřich z Jindřichova Hradce, kteří měli kromě vystoupení i své pevné stanoviště v interiérech zámku, kde předváděli život bojovníků na středověkém hradě. Návštěvníci akce měli volný přístup do expozic a interiérů. Ten kdo vstoupil, mohl vzhlédnout vánočně laděné prostory zámku a hradu, jejichž výzdobou se vyznamenaly dvě Evy, příjmením Rafflvé (dcera a maminka).

Jako součást akce byla připravena vánoční výstava prací žáků žirovnické mateřské a základní školy a základní umělecké školy Žirovnice.

Celá akce byla zakončena v 17,00 průvodem od zámku směrem na náměstí a zahájením adventu - rozsvícením vánočního stromu. Při rozsvěcování stromu vystupoval na náměstí dětský pěvecký sbor Modrý slon ze Žirovnice.

63 fotografií z akce (800x553) naleznete zde

03. 12. 2006

   

reklama

TOPlist